دستگاه میکسر مایعات ( عمودی )

در صنعت برای مخلوط کردن انواع مواد با یکدیگر از دستگاه های میکسر استفاده می شود که هم سرعت و هم راندمان تولید افزایش می یابد، که متناسب با ماهیت ماده ی مورد نظر نوع میکسر تغییر پیدا می کند. در کارخانجات بزرگ مانند کارخانجات دارویی،غذایی و آرایشی و بهداشتی که به مخلوط کردن انواع مایعات با یکدیگر نیاز است از دستگاه های میکسر مایعات استفاده می شود،از مخلوط کن های مایعات فقط زمانی که یکی از مواد به حالت ماده باشد می توان استفاده کرد در غیر اینصورت باید از انواع میکسر پودری استفاده شود.
مخلوط کن مایع را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود: مخلوط کن از مایع که در آنها حداقل یک فاز مایع وجود دارد و مخلوط کن های فاز جامد که در آن ها فاز مایع یا گاز وجود دارد.

انواع میکسر مایعات

در کارخانجات صنعتی از مایعات با ویسکوزیته مختلفی استفاده می شود که بنا به ویسکوزیته مایع نوع میکسر متفاوت می شود برخی مایعات نیاز به مخلوط شدن در انواع میکسر تانک ها را دارند که بعضی  از میکسرتانک ها  دارای چند همزن با توان و سرعت دوران متفاوت می باشد. مایعاتی که شامل ترکیباتی هستند که به راحتی با دیگر مایعات میکس نمی شوند از این میکسرها استفاده می شود.
نوعی دیگر از مخلوط کن های مایع در کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیر که برای ترکیب چند مایع با ویسکوزیته مختلف است برای مثال هنگاهی که بخواهیم مایعات با ویسکوزیته بالا را با  مایعات با ویسکوزیته پایین ترکیب کنیم نیاز به میکسر هموژنایزر داریم، اساس کار این میکسرها به این صورت است که داخل مخزن نصب می شود و تقریبا شبیه میکسر تانکها می باشند . مایعات توسط پروانه هایی به داخل محفظه هموژنایزر کشیده می شود و توسط نیروی گریز از مرکز و حرکت دورانی ایجاد شده از درون سوراخهای ریز گذشته به صفحات ثابت برخورد کرده  و بدین صورت مایعات کاملا همگن و یا هموژن خواهند شد در بعضی از هموژنایزرها این روند چند مرحله تکرار می گردد تا یک مایع با ترکیب همگن بدست آید.
میکسر هموژنایزر یا همان میکسر مایعات که با نام هایی نظیر میکسر برش بالا، میکسرهای روتور استاتور، هموژنایزرهای برش بالا و میکسر هموژنایزر هم شناخته می شود.

دستگاه میکسر مایعات

 مزیت استفاده از میکسر مایعات( مخلوط کننده هموژنایزر)

  • درصد بالای اختلاط
  • نیاز به حداقل زمان اختلاط
  • انعطاف پذیری بالا
  • مصرف حداقل انرژی
  • نصب آسان
  • افزایش راندمان و سرعت تولید
  • ایمنی بیشتر در تماس با مواد خطرناک و اسیدی

قیمت انواع میکسر صنعتی

آدرس : کرج، جاده قزل حصار، خیابان سعدی، مجتمع صنعتی، پلاک 11، ماشین سازی صنعت کاران مهر
آدرس : کرج، جاده قزل حصار، خیابان سعدی، مجتمع صنعتی، پلاک 11، ماشین سازی صنعت کاران مهر
همراه : 09124617975
همراه : 09124617975
تلفکس: 02634817497
تلفکس: 02634817497