دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات به عنوان یکی از پر کاربرد ترین ماشین آلات صنعتی، کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارد. دستگاه پرکن مایعات با توجه به نوع مایعاتی که پر می کنند، دارای دو دسته بندی پرکن مایعات رقیق و پرکن مایعات غلیظ زیر می باشند.

دستگاه پرکن

به طور کلی دستگاه های پرکن، به منظور پر کردن حجم مشخصی از مایعات و سیالات مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دستگا ها بر اساس اتوماسیون به سه دسته اصلی تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، طبقه بندی می شوند. در صورت نیاز مشتری می توان دستگا های پرکن را به ستگاه های دربند مجهز نمود تا در روان کار تولید و بازدهی کار سرعت عمل بالایی را نیز حاصل شد. طیف گسترده ای از محصولات در صنایع مختلف با استفاده از این ماشین آلات در ظروف مورد نظر پر می شوند. البته لازم به ذکر است که پرکن مایعات برای مایعات رقیق و مایعات غلیظ متفاوت می باشد و برای پر کردن هریک از این مایعات باید از دستگاه مخصوص به آن استفاده نمود.
همچنین مکانیسم این دستگاه نیز با توجه به نوع مایع متفاوت است و به سه دسته کلی سیلندر پیستونی، پمپی و ثقلی تقسیم می شود.
در نوع ساده پرکن مایعات که همان پرکن دستی می باشد، دستگاه به یک نازل پرکن مجهز است و عملیات پر کردن به صورت دستی انجام می شود. در پرکن نیمه اتوماتیک، دستگاه از چند نازل تزریق پرکننده تشکیل شده است که توسط اپراتور، عملیات پر کردن صورت می پذیرد. در پرکن های تمام اتوماتیک که رایح ترین نوع دستگاه پرکن در صنعت می باشد، دستگاه دارای چندین نازل تزریق پر کننده است که به صورت دوار و در حال چرخش (روتاری) است، که بدین ترتیب ظرف های از قبل تعبیه شده را پر می کنند. دستگاه های تمام اتوماتیک بهترین انتخاب برای تولید با ظرفیت بالا می باشند.


 

مکانیزم ثقلی بهترین مکانیزم برای دستگاه های پرکن مایعات رقیق می ­باشد. در این نوع پرکن مایعات رقیق با استفاده از نیروی جاذبه براساس نیروی وزنی که دارند وارد مخزن می ­شوند و پس از آن وارد بطری می­ شوند.

اصلی ­ترین قسمت هر دستگاه پرکن مایعات تعداد نازل­ ها می­ باشد.

در پرکن های مایعات رقیق از سیستم های پر کردن مختلفی استفاده می ‌شود که می‌ توان در سه گروه پرکن سیلندر پیستونی، پرکن ثقلی و پرکن پمپی دسته ‌بندی کرد.

بله، پرکن رقیق و غلیظ دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش نیز می باشند.

تعداد بازديد : 393
نظرات كاربران :
 
 
آدرس : کرج،خرمدشت،خیابان شهید اصغر ناصر خاکی،شهرک صنعتی البرز،آخرین سوله سمت چپ،درب آبی بزرگ
همراه : 09124617975
 تلفکس: 02634817497
info.skmco@yahoo.com
09191949402 : whatsapp