پرکن مایعات

پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی صنعت کاران مهر بسیار متنوع می‌باشد. تعداد نازل های پرکن مایعات از یک نازل تا ده نازل به صورت خطی بنا به سفارش مشتری قابل تغییر می‌باشد و به دو صورت اتومات و نیمه اتومات ساخته می‌شوند. پرکن های مایع اتومات دارای سه متر نوارنقاله مجهز به اینورتر و تمامی اجزاء در تماس با مواد از جنس استیل 304 نگیر می‌باشد.
دراین سیستم یک مخزن روی دستگاه تعبیه شده که مواد با ثقلیت و وزن خود به داخل نازلها هدایت می شود در مسیر خروجی شیرقرارداده شده و توسط شیر برقی میزان حجم مواد از داخل تابلو برق PLC کنترل میشود که دقت تزریق و یکنواختی پرکردن را بسیاربالا می‌برد.
مخزن دستگاه پرکن دارای کنترلر سطح بوده و تابلو برق ازجنس پلی استر ضدجرقه و مجهز به PLC بوده و سیستم دکل و بازو بسته شدن نازلها پنوماتیک می باشد. نازل ها طوری طراحی شده که کاملا آب بند بوده و بدون چکه عمل می‌کند . دستگاه پرکن قابلیت پرکردن مایعات رقیق از 150 سیسی الی 20000 سی سی را دارا می‌باشد.

جهت اطلاع از شرایط فروش اقساطی پرکن مایعات تماس بگیرید   09124617975

فایل صوتی معرفی پرکن مایعات

 دستگاه پرکن مایعات رقیق
نمایی از سیستم نازل ها 

خرید پرکن مایعات

خرید پرکن مایعات به عناون دستگاهی پر کاربرد در صنایع مختلف از شرکت صنعت کاران مهر همراه با تخفیف و گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می شود. خرید پرکن مایعات از سراسر کشور امکان پذیر است. این دستگاه در دو مدل اصلی پرکن مایعات رقیق و پرکن مایعات غلیظ تولید می گردد که در ادامه به شرح هریک می پردازیم.

دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی (Gravity Liquid Filling)

دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی، مناسب برای پرکردن ظروف برای انواع مایعات رقیق مانند :
انواع شوینده ها (شیشه شور ، سفید کننده، جرم گیر و…)
انواع حلال ها (تینر، الکل، استون و..)
انواع مایعات شیمیایی (اسید ها، آب اکسیژنه، ضد یخ ، کود های مایع و…)
انواع مایعات خوراکی (دوغ، آب ، عرقیجات ، سرکه ، آب میوه و…)

پرکن مایعات رقیق

 


دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی در اکثر مواقع از سیستم حجمی ( ثقلی ) ساخته می شود ولی در بعضی موارد می توان از سیستم سیلندر پیستون در آن استفاده کرد. به طور کلی می توان از دستگاه پرکن مایعات در موارد گسترده ای در صنایع مختلف استفاده نمود.
مکانیسم دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی بسیار ساده می باشد، مایع رقیق در مخزنی که در بالای دستگاه تعبیه شده است قرار گرفته سپس توسط اتصالات به نازل یا نازل هایی که در قسمت پایین مخزن قرار دارند، به کمک باز شدن نازل، فشار ثقل مخزن سبب تزریق مایع به درون ظروف مد نظر می گردد. 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

منظور از مایعات غلیظ، مایعاتی است که از ویسکوزیته و چگالی بالایی برخوردار هستند، همانند ژله، روغن‌ها، سس، عسل و … را می‌توان نام برد. ( در واقع هر مایعی که ویسکوزیته آن از روغن زیتون بالاتر باشد، مایع غلیظ، و اگر پایین تر باشد، مایع رقیق نام دارد )
پر کردن این مدل مایعات باید دقیق باشد. زیرا هر گونه تنظیمات اشتباهی باعث به وجود آمدن خطا غیر قابل قبول و نارضایتی می‌شود. چنانچه میزان تولیدات بالایی دارید، بهتر است از نوع اتوماتیک پرکن مایعات غلیظ استفاده کنید که هم قادر باشد حجم مشخصی از مایعات را درون ظرف پر کن و هم بازدهی خطوط تولید را افزایش دهد.

کاربرد پرکن مایعات

همان طور که اشاره شد، دستگاه پرکن مایعات (به انگلیسی: liquid filling machine) در صنایع مختلف، مانند صنعت غذایی، صنعت داروسازی، صنعت شیمیایی و صنعت آرایشی بهداشتی کاربردهای متنوعی دارد. این دستگاه برای پر کردن مواد مایع با دقت و سرعت بالا استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای دستگاه پرکن مایعات عبارت‌اند از:

 • پر کردن نوشیدنی‌ها و آبمیوه‌ها: در صنعت آب معدنی، نوشیدنی‌های گازدار و بسته‌بندی آبمیوه‌ها از این دستگاه استفاده می‌شود. آن ها را در بطری‌ها و شیشه‌ها قرار می‌دهد و به صورت خودکار مایعات را درون آن ها پر می‌کند.
 • پر کردن مواد غذایی: در صنایع تولید مواد غذایی مایع مانند روغن، سس، کچاپ، مربا، میوه خشک و شیرینی، این دستگاه جهت پرکردن مواد از آن استفاده می‌شود.
 • پر کردن مواد شیمیایی: در صنایع شیمیایی، این دستگاه کاربرد دارد تا مواد شیمیایی مختلف را، مانند مایعات شستشو، رنگ، رزین، حلال و اسیدها، به صورت دقیق و ایمن در بسته بندی‌های مختلف پر کند.
 • پر کردن محصولات دارویی: در صنعت داروسازی، از دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن آمپول‌ها، ویال‌ها، شیشه‌ها و بطری‌های دارویی استفاده می‌شود.
 • پر کردن مواد شوینده و بهداشتی: در صنایع مواد شوینده و بهداشتی مانند صابون مایع، شامپو، مایع ظرفشویی و محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه پرکن مایعات به دلیل سرعت بالا، دقت بالا و قابلیت تنظیم حجم پرکردن مایعات، در صنایع مختلف برای افزایش کارایی و بهبود عملکرد فرآیندهای تولید استفاده می‌شود.

دستگاه پرکن مایعات چه کاربردی در صنایع غذایی دارد؟ 

همان طور که در این مطلب شرح داده شده، دستگاه پرکن مایعات یکی از تجهیزات مهم در صنایع غذایی است که برای پر کردن محصولات مایع استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از نیروی مکانیکی یا نیروی ثقل، مایع را از مخزن به درون ظرف منتقل می کند.
کاربرد دستگاه پرکن مایعات در صنایع غذایی به شرح زیر است:

 • تولید محصولات غذایی مایع: دستگاه پرکن مایعات برای تولید محصولات غذایی مایع مانند آب، نوشابه، شیر، روغن، سس، و غیره استفاده می شود.
 • بسته بندی محصولات غذایی مایع: دستگاه پرکن مایعات برای بسته بندی محصولات غذایی مایع در ظروف مختلف مانند بطری، قوطی، و کیسه استفاده می شود.
 • کنترل کیفیت محصولات غذایی مایع: دستگاه پرکن مایعات می تواند به کنترل کیفیت محصولات غذایی مایع کمک کند. به عنوان مثال، دستگاه پرکن می تواند حجم مایع را به صورت دقیق اندازه گیری کند و از پر شدن بیش از حد یا کمتر از حد ظرف جلوگیری کند.

دستگاه پرکن مایعات چه کاربردی در صنایع غذایی دارد؟     دستگاه پرکن مایعات چه کاربردی در صنایع غذایی دارد؟ 

انواع دستگاه پرکن مایعات کدامند؟

دستگاه های پرکن مایعات در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. برخی از انواع دستگاه پرکن مایعات عبارتند از:

 • دستگاه پرکن دستی: این دستگاه برای پر کردن محصولات غذایی مایع با تعداد کم استفاده می شود.
 • دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک: این دستگاه برای پر کردن محصولات غذایی مایع با تعداد متوسط استفاده می شود.
 • دستگاه پرکن اتوماتیک: این دستگاه برای پر کردن محصولات غذایی مایع با تعداد زیاد استفاده می شود.

انتخاب دستگاه پرکن مایعات مناسب

برای انتخاب دستگاه پرکن مایعات مناسب، باید به عوامل مختلفی مانند نوع محصول، ظرفیت تولید، بودجه و فضای موجود توجه کرد.
در ادامه به برخی از مزایای استفاده از دستگاه پرکن مایعات در صنایع غذایی اشاره می کنیم:
سرعت و دقت در پر کردن محصولات غذایی مایع: دستگاه پرکن مایعات می تواند محصولات غذایی مایع را با سرعت و دقت بیشتری نسبت به روش های دستی پر کند.
افزایش بهره وری تولید: دستگاه پرکن مایعات می تواند بهره وری تولید محصولات غذایی مایع را افزایش دهد.
کاهش هزینه های تولید: دستگاه پرکن مایعات می تواند هزینه های تولید محصولات غذایی مایع را کاهش دهد.
افزایش کیفیت محصولات غذایی مایع: دستگاه پرکن مایعات می تواند به کنترل کیفیت محصولات غذایی مایع کمک کند.
 

انواع پرکن مایعاتشیمیایی

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

دستگاه پرکن مایعات شیمیایی

در دستگاه پرکن مایعات اسید ، قراردادن ظروف در دستگاه با دست صورت مى گیرد . سایر عملیات ها شامل پرکردن ٬ دربگذار ، دربند و ردیف کردن از دستگاه بر روى نوار بصورت تمام اتومات مى باشد.
ادامه مطلب

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک، از آن جهت نیمه اتوماتیک می باشد که مراحل جابه جایی ظروف از طریق اپراتور انجام میشود.در مرال اولیه، اپراتور ظروف را در داخل فیکسچر تعبیه شده بر روی دستگاه قرار می دهد. پس از جای گیری ظروف در زاویه خروجی نازل، اپراتور با فشردن پدال یا شاسی شیرهای نازل، اجازه شروع عمل ثقل را صادر می کند. 
اگرچه در دستگاه های پرکن نیمه اتومات زمان شروع عمل ثقل به صورت دستی و بدون زمان بندی است، ولی در هنگام ساخت دستگاه نسبت به ظرفیت دستگاه، نوع محصول و حجم ظرف مورد نظر، زمان پایان عمل ثقل مشخص شده می باشد. نازل ها پس از طی زمان تعیین شده بسته می شوند.در دستگاه های پرکن مایعات نیمه اتوماتیک، تعداد نازل های پرکن و مقدار ریزش یا تزریق مواد با مکانیزم های مختلف قابل کنترل می باشد. 
 


جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید   09124617975

دستگاه پرکن مایعات رقیق قیمت
نمای کلی پرکن نیمه اتومات

صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و...

بسیاری از دستگاه های پر کن مایعات رابطه خاصی با گرانروی یا ویسکوزیته مواد دارند. معیار گرانروی در ساخت دستگاه های پرکن مایعات غلیظ و رقیق مورد استفاده قرار می گیرد .

بله، تمامی ماشین آلات تولید شده در صنعت کاران مهر دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش نیز می باشند.

از نازل های موجود در دستگاه پرکن می توان به این موارد اشاره کرد: نازل پرکن مخروطی وارونه، مویرگی، نشیمن مخروطی، سرریز، نازل کد بندی شده، نازل پرکن اسید، نازل آب بند استیل

سه روش پر کردن مایعات در ظروف وجود دارد، پر کن ثقلی، پرکن پمپی و پر کن سیلندر پیستونی، که آخرین مورد از بهترین روش های پر کردن مایعات در ظروف به شمار می آید.

با افزودن تعداد نازل های دستگاه پر کن مایعات در خطوط تولید بزرگ با تعداد تولید بالا در روز، می توان راندمان کاری را افزایش داد.

عسل مانند دیگر مایعات غلیظ برای پر شدن در ظروف، از دستگاه پرکن مایعات غلیظ که ساختار به خصوصی دارد، بهره می گیرد.

با بکارگیری نازل های تزریق که دارای ساختار مهندسی شده ای می باشند، دقت تزریق در ظروف مایعات، تضمین شده است.

روش پمپی یکی از مکانیزم های معمول برای پرکردن مایعات به شمار می رود، این دستگاه برای پر کردن مایعات غلیظ بسیار کاربردی می باشند ولی با این اوصاف این دستگاه برای طیف زیادی از مایعات کاربرد دارند

برچسب ها : پرکن مایعات 
تعداد بازديد : 6117
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
سوری
|
1401/06/15 - 10:59
0
0
سلام وقت بخیر برای پر کردن روغن ذرت کدوم از دستگاه های پرکن مایعات مناسب است؟ با چه تعداد نازل؟ ظرفیت تولیدی ما روزی 500 لیتر می باشد
پاسخ ها
صنعت کاران مهر
|
1401/06/19 - 10:41
با سلام
دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای مایعاتی مانند روغن به کار می رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09124617975 تماس حاصل نمائید.
با تشکر
نظرات كاربران :
 
 
آدرس : کرج،خرمدشت،خیابان شهید اصغر ناصر خاکی،شهرک صنعتی البرز،آخرین سوله سمت چپ،درب آبی بزرگ
همراه : 09124617975
 تلفکس: 02634817497
info.skmco@yahoo.com
09191949402 : whatsapp